komputery nurkoweSzukaj okazji?
Kupuj komputery nurkowe po najlepszych cenach !
no flash
download flash player

Dlaczego warto zrobić kurs podlodowy

Kursy nurkowania są wieloetapowym procesem , który zakończyć można najwyższymi  stopniami upoważniającymi do bycia instruktorem, bądź odbywania samodzielnych nurkowań technicznych. Kurs nurkowania podlodowego jest jednym z proponowanych specjalizacji, które pozwalają osiągnąć najwyższy stopień płetwonurka, czyli  P3 KDP/CMAS***. Specjalizacja ta, jest o tyle ważna w procesie zdobywania doświadczenia prze  nurka, że uczy go umiejętności zachowania się w przestrzeniach zamkniętych. Jest nurkowaniem porównywalnym do nurkowania jaskiniowego.

nurkowanie_podlodowe_padi

Niezbędne  podczas takiego zanurzenia są umiejętności współpracy z drugim nurkiem i asekurantem, który zobowiązany jest  wspomóc nas podczas wszelkich awarii. Nie można nawet wyrazić tego jak bardzo w takim zanurzeniu przydadzą nam się doświadczenia z poprzednich szkoleń. Nurkowanie nawigacyjne i nurkowanie nocne,  wielopoziomowe i ratownictwo nurkowe, to tylko nie liczne ze specjalizacji, z których wiedza, może okazać się bardzo cenna. Kurs ten warto jest zrobić dla nabycia wiedzy specjalistycznej z zakresu sprzętu i opanowania umiejętności nurkowych w obszarach z ograniczonym wyjściem.

Aby rozpocząć kurs trzeba mieć ukończone 16, bądź 18 lat ( w zależności od organizatora), ponad to ważne jest potwierdzone uczestnictwo w co najmniej 20 nurkowaniach. Podczas kursu odbędą się zajęcia z wiedzy teoretycznej i praktycznej, przy czym warto jest uczestniczyć w obu. Zagadnienia takie jak komunikacja linowa, czy organizacja akcji ratowniczych spod lodu, są ważne, ponieważ wiedza na ten temat może uratować Ci życie.

Korzystając z możliwości jakie dają Centra Nurkowe w Polsce, należy wybrać uważnie wśród ofert. Ważne jest aby zbiornik, który jest wybierany do nurkowania podlodowego był znany ekipie organizacyjnej i aby był stałym punktem podobnych nurkowań podczas kursu. Ważne jest aby zimą nurkować z głową, ale tez potrafić cieszyć się tym niezwykłym zdarzeniem jakim jest nurkowanie podlodowe. Dużo adrenaliny, ale też wielka dawka dobrej zabawy, to najlepszy wybór na aktywność dla nurka, zimą.

Najlepsze kursy nurkowania pod lodem zapewnia:
AQUAMATIC.PL

aquamatic logo

więcej na podstronie nurkowanie podlodowe!

This entry was posted in Kursy nurkowania. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.