automaty oddechoweSzukaj okazji?
Kupuj automaty oddechowe po najlepszych cenach !
no flash
download flash player

Kurs OWD (Open Wather Diver) – czyli co i jak…

Kurs Open Wather Diver, to zajęcia nurkowe, które są pierwszym krokiem do rozpoczęcia swojej przygody z nurkowaniem! Kurs ten przeznaczony jest dla osób po 18 roku życia, bądź dla młodzieży od 10 – 14 roku życia, takie osoby otrzymują jednak certyfikat Junior Open Wather Diver, który upoważnia do nurkowania w nieco mniejszych głębokościach. Po zakończeniu takiego kursu JOWD, młodzi nurkowie mogą schodzić na głębokość 12 m.  Ale co jednak z osobami starszymi?

Kurs OWD (najpopularniejszy kurs nurkowy PADI), to doskonałe wprowadzenie w świat nurkowy. Poznanie specyfiki i zachowania pod wodą i nauka pr4acy ze sprzętem do nurkowania to tylko jedne z nielicznych aktywności, jakie podczas takiego kursu będziesz podejmować. Zwykle w zakres działań podczas takiego kursu, wchodzą zajęcia teoretyczne i praktyczne, które dzielą się na zajęcia na basenie, jak i na wodach.

Jeśli zawsze marzyłeś o nurkowaniu, to rozpoczęcie takiego kursu, jest dokładnie tym, co powinieneś zrobić, aby postawić pierwszy krok ku samodzielnemu organizowaniu własnych podwodnych wypraw. Kursy nurkowe tego typu odbywają się w małych, maksymalnie 6 osobowych grupach, tak, aby instruktor miał jak największą swobodę pracy z każdym kursantem. Mamy zatem pewność, że zostanie nam poświecone odpowiednio dużo uwagi tak, aby nasze nurkowanie było w przyszłości jak najbardziej prawidłowe i bezpieczne.
Małe grupy osób umożliwiają również większą swobodę podczas zajęć teoretycznych. Wykłady w mniejszym gronie pozwalają na swobodną dyskusje. W takim wypadku bez problemu można dopytywać o wszelkie nurtujące Cię niuanse, które pozwolą Ci czuć się maksymalnie pewnie podczas zanurzenia.

Zajęcia praktyczne to nie tylko żmudne ćwiczenia na basenie, które są niejednokrotnie po prostu zabawą ze sprzętem, jego poznawaniem, po odbyciu pięciu spotkań basenowych nadchodzi czas na wyjazd. I to najczęściej bywa ulubionym etapem kursu. Oznacza to bowiem tak upragnionego zanurzenia w wodach otwartych i umożliwia realnie zetknąć się z trudem nurkowania ze sprzętem.

Pierwsze zajęcia tego typu ograniczają się do tak zwanego spaceru podwodnego, który jest bardzo podobny do często oferowanego jednodniowego kursu Poznaj Nurkowanie. Polega on na swobodnym nurkowaniu w okolicznym, wybranym przez nas akwenie i jest to jednorazowa przygoda z nurkowaniem, po której nie dostaniemy jednak żadnych uprawnień. W przypadku pierwszego nurkowania na kursie OWD, mamy jednak perspektywę jeszcze czterech, co daje nam możliwość nabycia już pewnego doświadczenia.
Kurs Open Wather Diver, upoważnia nas do samodzielnego nurkowania do 18 m i otwiera drogę ku poszerzaniu naszych kwalifikacji. Gdy wykonamy ten pierwszy krok, cała reszta będzie już naturalnym następstwem tej decyzji.

Przed przystąpieniem do kursu polecam przeczytać dlaczego warto zrobić kurs OWD.

 

This entry was posted in Kursy nurkowania. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.